Kader ile buluşma yargı

Kader İle Buluşma: YARGI

İnanılmaz bir gerçeği keşfettik. Yargı zamanında yaşıyoruz. Kutsal Kitap’ta yargıdan 1,000 kez bahsediliyor. 1844’de Allah’ın önbildiri saati çaldı. Vahiy’in melek habercisi “Allah’ın yargı saatinin geldiğini” ilan etti (Vahiy 14:7).

Yargı zamanında İsa günahı yargılarken adil ve sevgi doludur. Her olay, ölüm kalım meselesidir. Tüm evren Tann’nın her bir insanı kurtarmak için yapılabilecek her şeyi yaptığının bilincindedir. Yargı zamanında Tanrı’nın sonsuz sevgiyle dolu kalbi ‘Yapabileceğim başka bir şey var mı?” diye sorar! Daha başka hiç bir şey yok. Sevgi yapabileceği herşeyi yaptı. Tüm evren “Boğazlanmış Kuzu, zenginliği, ve bilgeliği, ve güçlülüğü, ve onuru, ve yüceliği, ve kutluluğu almaya layıktır.” (Vahiy 5:12) diyerek ilahi söyler.

Allah’ın eşsiz sevgisi yargıda kendini gösterir. kendini Bütün cennet Allah’ın her bir kişiyi kurtarmak için gösterdiği inanılmaz çabanın ışığı altında gösterir insanoğlunun seçimlerini gözden geçirmek için durur. Bugünkü ders bizim 21. yüzyılda kişisel seçeneklerimizin önemini açıklıyor.

Eminim ki, ne ölüm, ne yaşam, ne melekler, ne yönetimler, ne şimdiki, ne gelecek zaman, ne güçler, ne yükseklik, ne derinlik, ne de yaratılmış başka bir şey bizi Rabbimiz Mesih İsa’da olan Tanrı sevgisinden ayırmaya yetmeyecektir.

NOT: Allah’ın Eşsiz sevgisi yargı sırasında kendini gösterir.

Yazı oluşturuldu 92