Aileniz ve Şehir

AİLENİZ ve ŞEHİR

  Şehir Yaşamının Tehlikeleri: Şehir içindeki yaşam sahte ve yapaydır. Şiddetli para kazanma tutkusu, sürekli duyulan heyecan ve aşırı çabalar, gösterişe karşı duyulan aşırı arzu, lüks ve savurganlık bunların hepsi, toplu olarak insanoğlunun zihnini meşgul eder ve yaşamın gerçek amacından onları çevirmeye çalışır. Onlar binlerce kötülüğe kapıyı açarlar. Kötülükler, gençler üzerinde hemen hemen inanılmaz bir güce sahiptirler. Ayartılmalardan en tehlikelisi ve en göze çarpanlardan biri şehirde yaşayan çocukların ve gençlerin zevke karşı duydukları ilgidir.

  Kirliliği Dikkate Almak: Şehrin fiziksel ortamında sağlığı sürekli tehdit eden birçok tehlike vardır. Sürekli temas yoluyla geçen hastalıklar, kirli hava, temiz olmayan sular, temiz olmayan yiyecekler, kalabalık, karanlık, sağlıksız yerlerde ikamet etme, karşılaşılan birçok kötülükten bazılarıdır. Kalabalık şehirlerde insanların yaşaması Rabbin amacı değildi, terasla harap apartmanlar hepsi bir araya sıkışmışlardır. Rab, bizim ilk ailemizi güzel görüntülerin ve seslerin arasına yerleştirdi, O bizlerin bugünde mutlu olmamızı arzu ediyor. Rabbin orijinal planına uyan bir şekilde O’nun planına yaklaştıkça, içinde bulunduğumuz durumu güvenli kılacak olan sağlıklı bir vücuda, zihne ve ruha sahip olacağız.

  Sevgiye Sahip Olmalı: Çocuklarının iyi bir ortamda yer almalarına dikkat etmemeleri aile içinde çok sık görülen bir durumdur. Ahlaki ve sosyal atmosferden çok evde tercih edilen, onların dünyevi çıkarlarıdır ama çocuklarının karakterlerine şekil veren ilişkiler, iyi bir karakter oluşumunu ve Tanrıya saygı gösterme gelişimlerini olumsuz yönde etkiler.

  Şehir Yaşamı Gerçekte Fayda Sağlamaz: Şehre ait olmakla, fiziksel, zihinsel ya da ruhsal açıdan düzelecek binde bir aile yoktur. İman, umut, sevgi ve mutluluk en iyi şekilde uzaklarda ağaçların, tepelerin ve tarlaların olduğu yerlere çekilmekle artabilir. Çocuklarınızı şehrin gürültüsünden ve görüntüsünden uzaklara götürün, sonuçta daha sağlıklı düşüncelere sahip olacaklardır. Rabbin gerçeklerle ilgili Sözleri, çocukların kalplerini eve getirecek kolay bir yol olacaktır.

  Şehir Alanından Kırsal Kesime Taşınma: Birçok aile köylerdeki evlerini bırakıp şehirlere yöneldiler, burası daha çok istek uyandıran ya da yararlı bir yer olarak görüldü. Ama bu değişiklik yüzünden, çocukları birçok ayartmalara maruz kaldı. Erkek çocuklara iş yoktu, onlar sokak eğitimi aldılar ve ahlak bozukluğu içinde, kutsal, temiz ve iyi olan her şeye karşı ilgilerini kaybedene kadar adım adım uzaklaştılar. Aslında bu ailelerin küçük köylerinde aileleriyle birlikte kalmaları çok daha iyidir, orada fiziksel ve zihinsel gücü güçlendiren etkilerin en uygunu vardır.

  Rab, herhangi bir dünyevi fedakârlıktan çok daha büyük bir fedakârlıkla, değerli ruhların tehlikeye atılmalarına karşı, büyük bir bedelle sizi kurtarmaya söz verdi. Ayartılmalarla saldırıya uğradıklarında bu ayartmaların üstesinden gelebileceklerini düşünebilirler; ama her etkiyi kesip atmak, her alışkanlığı yıkmak, her bağı koparmak sizin görevinizdir, bu Rabbe kendiniz ve aileniz için özgürce ve yürekten verdiğiniz açık bir sözdür. Çocuklarınızın yararlı birer kişi olmalarını sağlayacak eğitimi almaları, tecrübe kazanmaları, ayartmalara karşı korumaları için kalabalık şehir yerine mümkün olduğunca şehirden uzak sessiz yerler seçin.

İnternet sitesi https://www.yasamkaynagi.com
Yazı oluşturuldu 79