Batıl İnançlar Kapılma Kurtulma

Batıl İnançlar Kapılma Kurtulma

Batıl inanç, okültizm ve ruhçuluk adım attığımız her yerde karşımıza çıkar. Bu uygulamalarla çok çabuk temas haline geçeriz. Bu yalnızca hoşlandığımız zararsız bir vakit geçirme olayı mıdır, yoksa oldukça ciddi bir durumla mı karşı karşıya kalmaktayız?

Kutsal Kitap bu konuda bizi uyarıyor: Dikkat! Ölüm Tehlikesi! Tanrı batıl inanç, okültizm ve ruhçuluk alanındaki tüm uğraşıları “Nefretle” karşılamaktadır. (Yasanın Tekrarı 18:9-14)

Neden nefret duyulan günahlar en ağır günahlardır?

Her kim nefretle karşılanan bir günah işlerse, Tanrıdan değil, şeytandan yardım istemektedir. Nefretle karşılanan günahlar Tanrının doğrudan doğruya incitilmesidir.

Batıl inanç, okültizm ve ruhçuluk aracılığıyla gelecek olan şeytanın yardımıyla yaşamımda çok büyük bir bedel ödemek zorundayım. Üzerimde baskı oluşacak ve şeytan beni mahvedecektir.

Bu günahların olumsuz sonuçları dördüncü nesle kadar etkisini gösterecektir.

Kim bilerek veya bilmeyerek “nefret edilecek günahlar” işlemişse veya önceki nesli sorumlu ise ümitsizliğe veya cesaretsizliğe kapılmasın. Tanrı her türlü okült baskılar için gerçek bir kurtuluş çaresi sunuyor.

Tanrımın “MÜJDE”si şöyledir:

  • İsa seni seviyor!
  • İsa seni sevdiği için sana gerçekten yardım etmek istiyor.
  • İsa çok güçlü olduğu için sana gerçekten yardım edebilir.
  • İsa tarafından gelecek yardım karşılıksızdır. Sevgi, istemek değil vermektir.
  • Tanrının biricik Oğlu İsa Mesih tüm günahlarını affedebilir, en büyük günahları bile. Günahların affedilmesi için Tanrının tek şartı şöyledir: Günahlarını İsa’ya itiraf etmeli ve onun affına sığınmalısın.
  • İsa Mesih seni okült kaynaklı tüm dertlerinden kurtarır.
  • İsa Mesih yaşamında şeytana ve onun gücüne karşı zafer kazanmıştır.

Benim dualarım da bu yazıya eşlik edecektir. Tanrıdan dileğim senden önceki binlerce kişi gibi senin de İsa Mesih aracılığıyla huzura kavuşmandır. Kurtuluşa giden yolu bugün bile seçsen, bugünden itibaren Mesih İsa’nın gücüyle tüm okült baskılarından kurtulabilirsin.

Yazı oluşturuldu 73