Bir İmanlı Olarak Büyümek

Bir İmanlı Olarak Büyümek

İsa Mesih hakkında daha çok şey öğrendikçe, biz de daha cok O’nun davrandığı gibi davranmaya özeniriz. İsa’nın inceliğini, O’nun yumuşak, şefkatli, merhametli sevgisini, affetmekteki yüceliğini ve O’nun Babasının istekleri karşısında gösterdiği değişmez sadakat ve bağlılığı anlayıp öğrendikçe kalplerimiz Sevgili Allah’a daha da yakınlaşır. Bir imanlı olarak büyümeğin içeriği, İsa Mesih’e gelmek (kabul etmek) ve İsa Mesih ile büyüyüp olgunlaşmaktır. Affedilmeyi ve yenilenmeyi içerir. İsa Mesih geçmişteki suçlarımızı, günahlarımızı bağışlayarak bizi suçluluk duygusundan arındırır.
Onun bizi kabul etmesi, affedici olması ve sevgisi büyümemiz ve olgunlaşmamız için bize yatdım eder. Yaşamlarımızı yeniden kurmamızı ister. Bu derste Allah’ın bize yeniden şekillendirmesini kavramaya çalışacağız.

Sadece iyi niyetli olmak, doğru sandığımız veya bir kilise görevlisinin doğru dediği şeyi yapmak yeterli değildir. Kişi, Kutsal Yazıları kendisi araştırmalıdır. Göksel yolculuğu sırasında tüm yolları ve yönleri gösteren bir kitabı vardır; işini tahminlere bırakmamalıdır.

E.G. White, Büyük Mücadele s.318.

NOT: İsa Mesih hakkında daha çok öğrendikçe, biz de daha cok onun davrandığı gibi davranmaya özeniriz.

İnternet sitesi https://www.yasamkaynagi.com
Yazı oluşturuldu 79