Çocuklar Nimettir

Çocuklar Nimettir

Rab Aileler için planladı: Havva’yı bir yardımcı gibi takdir edip Adem’e veren Rab’di böylece kutsal evlilik bağı içinde erkeklerle kadınlar arasında birlik olmalıydı ve geri kalan aile fertleri de aileyi onurlu bir şekilde tamamlamalıdır ve aile bağı tüm aile fertleri tarafından bu şekilde kabul edilmelidir.

Çocuklar Rabden mirastır ve O’nun malını yönettiğimiz için Rab’be hesap vereceğiz. Büyük bir mutlulukla gelip “Rab tarafından bana emanet edilmiş olan bu çocukları ve beni, Rab görür,” diyene kadar anne ve babalar sevgiyle, imanla ve duayla aileleri için çalışsınlar.

Çocuksuz bir ev ıssız bir yerdir. Çocuksuz bir evde yaşayan eşlerin kalpleri bencil düşünceyle dolar, yalnızca kendini düşünen, rahatına aşırı düşkün olan sadece kendi istek ve konforlarını korumaya çalışan kişilere dönüşme tehlikesi altına girerler. Kendilerine sevgi duymaya başlarlar ve başkalarına daha az sevgi gösterirler.

Birçokları fiziksel olarak, aklen ve ahlaki açıdan hastadır çünkü tüm ilgileri açıkça kendi üstlerinde odaklanmıştır. Belki onlar çocukların kıpır kıpır enerjileriyle ve değişen istekleriyle içinde bulundukları durgunluktan kurtulurlar.

Çocuk-Bakımı Karakteri Geliştirir: Her ev için bir nimet olan çocukları idare ederken sevgi gösterilmesi, şefkatli davranılması ve anlayışlı olunması önerilir. Çocuklar huzur duymaya ve mutlu olmaya ihtiyaç duyan kişilerin karakterlerinin düzelmesine ve kalplerinin yumuşamasına yardım ederler. Evin içinde bir çocuğun varlığı evi daha çekici yapar ve eve incelik kazandırır. Rab’den korkarak büyüyen bir çocuk nimettir.

Çocuklara gösterilen ilgi ve şefkat, doğamızdaki kaba davranışları uzaklaştırır, bizleri daha müşfik ve daha anlayışlı yapar ve karakterimizin asil yönlerini ortaya koymamızı sağlar.

İlk oğlunun doğumundan sonra, Enoş büyük bir tecrübe yaşadı; Rabbe daha çok yakınlaştı. Aynı Mesih gibi sorumluluklarının ve yükümlülüklerinin daha çok farkına vardı. Ve bir çocuğun babasına karşı olan sevgisini ve babasının onu korumasına karşı duyduğu basit güveni gördü; ilk oğlu için kalbinin derinliklerinde sevgiyle karışık bir şefkat hissetti, Rabbin insanoğluna hediye ettiği Mesih için duyduğu mükemmel sevgiyi değerli bir dersten öğrendi ve Rabbin çocukları da kalplerinde aynı güveni hissedip huzur bulabilirler.

Büyük bir güven: Büyük bir güvenle ailelerine teslim olan çocukları bir gün Rab onların elinden geri alacaktır. Bu nedenle, çocuklarımızın eğitimine daha çok zaman ayırmalıyız, daha çok ilgi göstermeliyiz ve daha çok dua etmeliyiz. Onların, doğru bir şekilde verilecek, iyi bir eğitime ihtiyaçları vardır.

Kızlarınızın ve oğullarınızın Rabbin ailesinin genç üyeleri olduklarını unutmayın. Cennet konusunda onlara eğitim ve öğretim vermeniz için size teslim edildiler. Verdiğiniz terbiye konusunda size duyulan kutsal güven için mutlaka Rabbe hesap vereceksiniz.

Yazı oluşturuldu 71