Son için nasıl hazırlanabiliriz

Son için nasıl hazırlanabiliriz?

O halde şu soruyu sormalıyız. “Âhirete nasıl hazırlanabilirim?

Kutsal Kitap nasıl hazırlanmamız konusunda birkaç talimat vermektedir. Bunları samimi olarak takip edersek, İsa Mesih yeniden geldiğinde hazır olacağımızdan emin olabiliriz.

Bağışık olduğunu düşünme…

İsa Mesih Matta 24’de aldanmamamız konusunda bizleri birkaç kez uyarmaktadır. Eğer gerçekten bir olasalık olmasaydı, bunu kesinle vurgulamazdı. Dünyanın sonu çetin olacaktır. Daniel 12:1.. der ki, “Ulusun oluşumundan beri hiç görülmemiş bir sıkıntı dönemi olacak”. Kolay olmayacak ama Kutsal Kitap umudu da sunmaktadır. “Ama sonuna kadar dayanan kurtulacaktır” (Matta 24:13). “Ben nasıl galip gelecek Babam’la birlikte Babam’ın tahtında oturdumsa, galip gelene de benimle birlikte tahtıma oturma hakkını vereceğim” (Vahiy 3:21). Saptırılmış olmadığımızı nereden bilebiliriz? “Allah’ın öğretisine ve bildirisine [Kutsal Kitap] dönmek gerek! Böyle düşünmezlerse, onlar için hiç şafak sökmeyecek”. (Yeşaya 8:20)

Tüm yaşamını İsa Mesih’e tesim et

Kısmen değil. Allah sadece itiraf ettiğin ve O’na teslim ettiğin günahları affeder. Şeytan’ın sevdiği şeylerden biri de işte budur – insanların Allah’a aşt olduklarını söyleyip de istedikleri gibi yaşamlarını sürdürmeleri. Bunu geleceğe burakmamaya da dikkat etmeliyiz. “Dikkat edin, uyanık kalın, dua edin. Çünkü o anın ne zaman geleceğini bilemezsiniz” (Markos 13:33). İsa Mesih’in her an geleceğine hazır olun. 20 yıl sonra veya üç yıl sonra geleceğini düşünerek kendinizi kandırmayın. Kimse bilemez – o halde şimdidien hazır olun. 

Arkadaşlarına söyle

Son gelmeden önce başka bir olay da olacaktır: Herkes kime hizmet edeceğini saçecektir. Matta 24:14 der ki, “Göksel egemenliğin bu Müjdesi bütün uluslara tanıklık olmak üzere dünyanın her yerinde duyurulacak. İşte o zaman son gelecektir”. Zamanın sonunda yalnızca iki grup insan olacaktır: Allah’a hizmet ederek, görlem bulutları içinde O’nu görmeye hazır olanlar (Yeşaya 25:9) ve O’nun gelişinin parlaklığıyla yok edilecek olanlar (Vahiy 6:16-17).

Senin için sadece iki seçenek vardır. İsa Mesih’in bedelsiz davetini kabul et ve O2nun için yaşa veya kendini eğlendirmek için yaşa – bitiş çizgisinde bunun ebedi yaşama değmeyeceğini anlayacaksın. Dünyanın sonu sadece sözden ibaret değildir, çok yakındır ve çok çetin olacaktır.

Senin seçimin ne?

İnternet sitesi https://www.yasamkaynagi.com
Yazı oluşturuldu 81